Slovácké divadlo opouští trojice herců - Pulec, Nesvadbová a Hoffmannová

Slovácké divadlo letos opouští trojice vynikajících herců – Kamil Pulec, Barbora Nesvadbová a Andrea Hoffmannová. „Kamil Pulec odešel na vlastní žádost loni v prosinci, stejně tak Andrea Hoffmannová, kterou vedly k rozhodnutí opustit angažmá Slováckého divadla osobní důvody, Barboře Nesvadbové končí termínovaná smlouva. Všichni tři budou divadlu chybět a já bych jim chtěl i touto cestou poděkovat za spolupráci a skvělé herecké výkony,“ uvedl ředitel divadla Michal Zetel.

Herec Kamil Pulec byl v uherskohradišťském angažmá v letech 1984–1989 a od roku 1992 a za tu dobu zde ztvárnil desítky rolí. Z poslední doby si jej budou diváci pamatovat například jako politika Winstona Churchilla v úspěšné inscenaci režiséra Igora Stránského Králova řeč, Marka v dramatické prvotině Antona Pavloviče Čechova Platonov – Ztratil Hospodin trpělivost? režiséra Břetislava Rychlíka nebo Mr. Forbrighta v úspěšné komedii Zdeňka Duška Nájemníci.

Herečka Barbora Nesvadbová byla v angažmá Slováckého divadla od roku 2016 a stala se jednou z jeho nepřehlédnutelných tváří. Diváci ji stále mohou vidět na uherskohradišťských prknech například jako Dívku v dramatu Karoliny Světlé Kříž u potoka v režii Martina Františáka, Alexandru Ivanovnu v inscenaci Platonov – Ztratil Hospodin trpělivost?, Alžbětu, vévodkyni z Yorku v Králově řeči, Květušku v pohádce Zoji Mikotové O Květušce, zahrádce a babici Zimici nebo Matku v úspěšné inscenaci Autista – Moje zatracené nervy!

Herečka Andrea Hoffmannová pod dívčím jménem Nakládalová působila ve Slováckém divadle osm let a za tu dobu zde ztvárnila přes třicet rolí, mezi nimi například Cecílii Cardevovou v inscenaci Jak důležité je ho mít…, Brendu Dixon v oblíbené komedii Nájemníci či Haničku v Lucerně. Před třemi lety odešla na mateřskou dovolenou. "Na Slovácké divadlo mám spoustu pěkných vzpomínek. Přece jenom jsem zde hrála osm let, spoustu se toho naučila, co se týče divadelní praxe. Ale i přesto jsem během mateřské dovolené zjistila, že už toužím po životní a pracovní změně. To byl důvod pro ukončení angažmá a teď se věnuji i divadlu, i filmařině. Ale první a možná i poslední mé angažmá bude už napořád Slovácké divadlo," uvedla herečka. 

Kdo je Kamil Pulec

Kamil Pulec vystudoval Střední průmyslovou školu stavební České Budějovice. Jeho absolventskou prací byla rekreační chata OSP Jenišov. Projekt byl realizován a slouží svému účelu, nachází se u Lipna. "Co mě vedlo k divadlu až po dvaceti letech, netuším. Snad touha poznat něco nového, udělat kariéru… Opravdu nevím. Jedno vím ale určitě, je to nádherná práce," řekl herec. Mimo Slovácké divadlo herec působil v letech 1989–1991 v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Objevil se také v televizi a filmu (Státní zástupce v Četnických humoreskách, Zloděj v seriálu Medvědi nic nevědí, Zloděj ve filmu Potkal jsem ho v zoo nebo Machačka ve snímku Artuš, Merlin a Prchlíci.). Ve Slováckém divadle vytvořil Kamil Pulec desítky rolí, je držitelem ocenění Největší z pierotů 2000 za roli Samka v Gazdině robě a Slováckého Oskara 1995 za roli Lennyho v inscenaci o Myších a lidech. V roce 1985 získal cenu Českého literárního fondu za mužský herecký výkon za ztvárnění Miloše Hrmy v inscenaci Ostře sledované vlaky.

Kdo je Barbora Nesvadbová

Herečka Barbora Nesvadbová se narodila 16. března 1989. V letech 2011–2015 studovala obor činoherní herectví Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, kde patřila do ateliéru režisérky Oxany Smilkové. Působila v brněnském divadle Polárka, v Buranteatru a také v Centru experimentálního divadla Brno a v divadle Feste. Od roku 2016 byla členkou souboru Slováckého divadla. Objevila se v inscenacích Autista - Moje zatracené nervy!, Táta, Králova řeč a dalších. "Moje cesta k divadlu byla dlouhá. Od první třídy jsem se každoročně účastnila recitačních soutěží. Za pomoci maminky a připomínek porotců jsem se naučila některým věcem o práci s mluveným slovem. Že bych ráda byla herečkou, jsem si uvědomila asi v osmé třídě, ale nechala jsem si to pro sebe. Soustředila jsem se dál na studium, a jak vždycky s trochou nadsázky říkám: "Potlačovala jsem touhu stát se herečkou". To mi vydrželo do asi 22 let, kdy jsem si řekla, že bych ty přijímačky měla zkusit. Byla jsem přijata na JAMU do ateliéru Oxany Smilkové a začal velký kolotoč," uvedla herečka.

Kdo je Andrea Hoffmannová

Andrea Hoffmannová se narodila 21. července 1986 v Brně. Po konzervatoři hostovala v brněnském Národním divadle v Divadle Radost. Ve Slováckém divadle strávila v angažmá osm let pod dívčím jménem Nakládalová a ztvárnila zde přes třicet rolí. "Co se týče oblíbených rolí ve Slováckém divadle, měla jsem to vždy tak, že pokud jsem měla oblíbenou nějakou hru, tak i svou roli v ní a naopak. Napadá mě například Little Sister, Modré květy, Očištění, Kabaret, Lucerna. Bylo toho samozřejmě víc, ale tyhle nějak utkvěly v paměti," řekla herečka. V roce 2016 debutovala ve filmové pohádce Zdeňka Trošky Strašidla, následovaly Pohádky pro Emu (2016), Špunti na vodě (2017) a Čertoviny (2017). Letos se objevila ve filmech Zemřít šťastný, Věčně tvá nevěrná, Dvě nevěsty a jedna svatba a na podzim ji čeká premiéra komedie Po čem muži touží. Její sestra Petra Nakládalová je herečkou Městského divadla Mladá Boleslav. Je vdaná a má tříletou dceru Anastázii.

03.06.2020 středa 19:00 (Slovácké divadlo)

30.06.2020 úterý 20:30 (AMFIK BUKOVINA)

01.07.2020 středa 20:30 (AMFIK BUKOVINA)