Květen 2019

Úča oslavila pětaosmdesátiny a do důchodu se nechystá

Mohlo by se zdát, že je řeč o zasloužilé a neúnavné pedagožce, která se stále věnuje své profesi. Ovšem chyba lávky! Úspěšná inscenace Slováckého divadla Úča musí pryč!kterou se souborem nastudoval Michal Zetel, oslavila minulý týden "pětaosmdesátiny" a do důchodu se určitě nechystá! Protagonisté komedie prozradili, jak "snáší" fakt, že oblíbený kus má za sebou už 85 repríz, jichž dosáhl ani ne po roce a půl uvádění, a co by inscenaci do dalších repríz a let popřáli.

Rekordní květen: "Zpětná vazba je pro nás velmi důležitá," říká manažerka divadla Jitka Honsová

Máme radost! Jak píše Dobrý den s Kurýrem"Zájem diváků o Slovácké divadlo je v posledních měsících nebývalý a je možná nesrovnatelný s jakýmkoliv předchozím obdobím. Stačí nahlédnout do programu na květen. V měsíci, který má 31 dnů, odehrají slováčtí herci 39 představení, takže budou hrát i dvakrát denně, a to nejenom na domácí scéně, ale zájem o jejich představení je i v Jihlavě, v Táboře, či v Adamově u Brna." Děkujeme za přízeň!

"Ve Slováckém divadle je mi vždy moc dobře," říká choreografka Hana Achilles

Slovácké divadlo uvede už v červnu světoznámý hit a dlouho očekávaný titul, americký satirický jazzový muzikál Chicago. Diváci se mohou těšit na velká muzikálová čísla, stejně jako na skvělou hudbu v podání živé kapely. Choreografie se ujala Hana Achilles, která bude letos spolupracovat s uherskohradišťskou scénou už popáté.

Vychází desáté číslo Časopisu!

Už podesáté dnes vychází jako speciální příloha Slováckého deníku dvouměsíčník o dění na jevišti i v zákulisí, Časopis. Přineseme ohlédnutí za letošním divadelním plesem, kde byly předány ceny Slovácký Oskar a Největší z pierotů včetně rozhovorů s jejich vítězi Klárou Vojtkovou, Zdeňkem Trčálkem a Tomášem Šulajem. Těšit se můžete i na text o historii muzikálu ve Slováckém divadle a k tomu i na rozhovor s choreografkou Hanou Achilles k připravované premiéře muzikálu Chicago. Zároveň představíme novou rubriku Z divadelního archivu, zájemce vezmeme i do zákulisí a v rozhovoru s Martinou Loveckou ukážeme, co obnáší profese osvětlovačky. Časopis bude k dispozici zdarma také přímo v divadle!

Igor Stránský oslaví půlstoletí ve Slováckém divadle

Jméno někdejšího ředitele a režiséra uherskohradišťské scény Igora Stránského je dnes už pojmem. Má za sebou celou řadu úspěšných inscenací, z nichž se spousta zapsala do zlatého fondu Slováckého divadla - stačí vzpomenout například Příběh koně, inscenaci oceněnou na Festivalu Aktualit, či Harolda a Maude s Květou Fialovou, jež za titulní roli získala Thálii.

Komedie 1+2=6 je stříbrná

V divadle se přepisuje historická tabulka s nejúspěšnějšími inscenacemi. Po Rychlých šípech, které si s 490 reprízami drží nepřekonatelné první místo, se na stříbrnou příčku dotáhla bláznivá komedie 1+2=6 (Jeden a dvě je šest) a odsunula tak muzikál Donaha!. "Já vím, že to zní pateticky, ale ten pocit, že jste hrál ve všech nejúspěšnějších inscenacích, které v tomto divadle za tři čtvrtě století vznikly, je prostě mazec," usmívá se herec David Vaculík, který vytvořil ve všech zmiňovaných inscenacích hlavní role.

Herec David Vaculík: "Kocourkov-Brod by lidé měli vidět, protože je to zatraceně dobrý!"

Herec David Vaculík byl hostem pořadu Rendez-vous Českého rozhlasu Zlín, kde promluvil o novince Slováckého divadla, inscenaci Kocourkov-Brod. Satiru o tom, že společnost, kterou kritizujeme, tvoříme my sami přímo pro uherskohradišťský soubor napsal a režíroval Šimon Caban. Rozhovor si můžete poslechnout přímo zde